Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

ЖК Єнісейська садиба: судові війни під Лисою горою

18.06.2019

Артем Сіренко

  3m2 нагадує, що перед тим, як купувати квартиру, необхідно перевірити дозвільні документи ЖК та забудовника 

Голосіївський район столиці вважається лідером за будівництвом нових житлових комплексів. При цьому на межі великих зелених масивів Києва, куди зрідка ступає нога городянина, можна знайти різні звалища, занедбані території — і начебто непогано, коли вони перетворюються в обжиті квартали.

Житловий комплекс «Єнісейська садиба», що будується біля підніжжя Лисої гори, вже в якійсь мірі додав життя ще до недавно диким задвіркам приватного сектора і гаражів/автогосподарств/звалищ, але, на жаль, юридичні перипетії проекту ставлять його чи не в один ряд з комплексами сумно відомої УКЗ / Сітігруп. Правда, дуже легкий зв’язок з ними у «Єнісейської садиби» все ж таки був, але тут своя історія, і з нею розбирався цього разу 3m2.

Місце розташування: у низині у Лисої гори

Комплекс фактично складається з двох окремих частин — «нижньої», почала забудовуватися раніше, і «верхньої», де зводяться нові будинки. Щоб дістатися до нижніх домівок, потрібно пройти повз вулицю Грабовського, повернути на Столєтова і потім на Іртишську, між приватними будинками спуститися вниз до двору. Спуск досить крутий, тротуарів тут немає. Також можна вибратися і через вулицю Єнісейську — і далі, петляючи вуличками приватного сектора, потрапити на ту ж вулицю Грабовського. З неї вже можна потрапити або на проспект Науки, або на Стратегічне шосе, а з нього — на вулицю Саперно-Слобідську.

Верхні будинки розташовані в кінці вулиці Писаржевського, яка фактично завжди була заїздом до автобази Водоканалу і гаражного кооператива — проїзд широкий, але тротуарів немає. Забудовник «Єнісейської садиби» саму дорогу відремонтував, але про тротуари «забув». Пішоходів тут по мірі заселення будинків стає все більше, жителі навіть збирали голоси за петицію про облаштування тротуарів, але голосів не вистачило.

Вже по проспекту Науки до метро «Деміївська» можна доїхати за лічені хвилини на численних маршрутах тролейбусів, автобусів і маршруток. Пішки до метро можна весело спуститися, а ось назад не дуже — під гірку, весь шлях складає близько 2 кілометрів. Правда, до нижніх будинків ще ближче можна під’їхати маршруткою №457, пішки залишається пройти всього метрів 100.

Торгову інфраструктуру в околиці ЖК «Єнісейська садиба» не можна назвати особливо розвиненою — позначається низька щільність населення. Втім, в верхніх будинках вже відкрився перший продуктовий магазин, однак пройти туди з нижніх поки не вийде. Більше магазинів — на проспекті Науки, а на Либідській площі розташований найближчий великий торговий центр — Ocean Plaza, зараз тут будується друга черга — Ocean Mall.

Соціальна інфраструктура є, проте вона не дуже розвинена. Найближчий дитячий садок розташований на вулиці Кримській за півкілометра, є садки і неподалік на проспекті Науки і Стратегічному шосе. Зате школа зовсім поруч — гімназія №59 ім. Бойченка. Місцевий медичний центр далі — на вулиці Голосіївській, куди ходить автобус. А ось спорткомплекс по сусідству — в Спортивному навчальному центрі Національного університету харчових технологій є і басейн, і спортивні студії.

Ділянка забудови розташована біля підніжжя знаменитої Лисої гори — з багатьох квартир навіть не найвищих поверхах відкриваються пейзажні види на зелену зону, а також панорами інших мікрорайонів. У найближчій перспективі біля підніжжя Лисої гори, в тому числі у ЖК «Єнісейська садиба», має з’явитися новий парк площею близько 3 га — рішення про це було прийнято в 2016 році, в тому числі з ініціативи забудовника його внесли до детального плану території, а в 2020 мають бути завершені роботи.

Невелика частина парку вже побудована (правда, біля іншого житлового комплексу), впорядкований струмок на дні яру, а в перспективі будуть лавочки, доріжки, фонтани і освітлення. Замовником виступає КП «УЗН Голосіївського району», фінансує будівництво забудовник ЖК «Єнісейська садиба».

Є, правда, і не такі приємні сусіди. Ближче до проспекту Науки розташований комплекс Інституту фізичної хімії, кажуть, звідти були прокладені зливні труби саме в яр, де будуються житлові будинки, на схилі над нижніми колись було стихійне звалище, в тому числі хімії. А в кілометрі по прямій в Інституті ядерної фізики розташований справжнісінький ядерний реактор, невеликий, науковий, але працює час від часу, ліцензію подовжили до кінця 2023 року. Втім, радіаційний фон в околицях будинків навіть нижче норми — 7–8 мікрорентген на годину.

Також впритул до будмайданчика верхніх будинків розташований великий гаражний кооператив, з яким у забудовника давня «війна», ну, а для жителів це можливість утримувати там свої автомобілі. Зможуть скористатися автомобілісти і СТО з автомийкою на вулиці Писаржевського. Там же сформувалася стихійна стоянка міжміських автобусів — позначається близькість центрального автовокзалу, через що в навколишніх кущах чимало сміття.

Цікаво, що в затвердженому детальному плані території (ДПТ) схил між першим будинком і розташованою вище вулицею Писаржевського позначений як «територія україно-американського ТОВ СОБІ». Компанія ця досить цікава — крім згадок про виділення Київрадою землі під будівництво магазину в Подільському районі, можна зустріти і зв’язок з будівництвом скандальної висотки в Маріїнському парку ще на початку 2000-х, а більш свіжі новини — про діяльність компанії з очищення акваторій і видобутку піску в Дніпрі

Створена компанія була ще в 1999 році, а серед сфер діяльності — і будівництво житлових і нежитлових будівель. До речі, на карті земельного кадастру цю ділянку ніяк не позначено. Тому в перспективі це буде або занедбаний схил, або новобуд на крутому ухилі над першим будинком.

За продуктами мешканцям будинків, що зводяться доведеться ходити на проспект Науки. Соціальна інфраструктура поблизу поки теж особливим багатством похвалитися не може — школи і садочки розташовані далеко, по вул. Кримській, Стратегічному шосе і далі по проспекту Науки. Правда, схоже, що скоро один дитячий садок з’явиться прямо на території «Єнісейської садиби» — він будується біля двох перших будинків комплексу. На жаль, коли саме він відкриє свої двері для малюків, забудовник не озвучує.

Земля: звалища, суди і «багатоповерхова АЗС»

Нижній майданчик, де вже побудовані перші два будинки, сформувалася відносно недавно. Раніше тут було болото, і коли в 1950-х роках на вулиці Іртишській і сусідніх видавали землю під приватну забудову, ця територія залишалася неосвоєною.

В кінці 1980-х років почалося будівництво розв’язки в кінці вулиці Бойчука (Кіквідзе), і в кінці вулиці Писаржевського (вулиці як такої ще не було — просто проїзд до автобази Водоканалу) виділили ділянку для гаражного кооперативу «Либідь-2», який раніше розташовувався на місці розв’язки. А ближче до садиб місцеві жителі розбили городи і малинники — у свій час так використовувався майже весь яр, від садиб до гаражів.

Оформили ж переселення гаражів тільки у 2000 році рішенням Київради від 3 лютого N 12/733. З нього можна дізнатися і більш ранні плани на цю землю — ще за рішенням міськради за 1965 рік тут планувався автопарк для міжміських автобусів на 250–300 місць. Цим же рішенням кооперативу надали право постійного користування ділянкою в 1,2 га для обслуговування гаражів.

Також з кінця 1980-х років сюди вивозили будівельне сміття з Подолу, пізніше і з будівництва метрополітену — так яр поступово засипали, а біля гаражів сформувався майданчик, де тепер стоять «верхні» будинки ЖК «Єнісейська садиба». Десь в той же час в кінці вулиці Писаржевського, практично біля в’їзду в гаражний кооператив побудували АЗС, яка, правда, майже не працювала. А приблизно з літа 2015 року забудовник почав звозити на цю територію будсміття і землю з нижніх котлованів — так було сформовано верхній майданчик.

Між нижнім і верхнім майданчиком, під схилом, будувався невеликий таунхаус — зблокований 4-квартирний котедж, який забудовник викупив для перепланування в дитячий садок. Будівлю частково розібрали, проте закинули — добудова дитячого садка не входить до нинішніх черг будівництва комплексу.

Земля під першими будинками — ділянки по 10 соток, спочатку плановані під садибну забудову, цільове призначення «Для будівництва і обслуговування житлового будинку і господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». У 2014 році забудовник уклав з власниками договір суперфіцію до червня 2017 року. У жовтні 2016 року на сайтах з’явилися оголошення про продаж земельних ділянок між першим і другим будинками, де розташовані паркінг, дитячий майданчик і сквер, а на асфальті — написи «Приватна власність». Однак, судячи з усього, конфлікт забудовником було залагоджено.

З покинутої АЗС почалася історія освоєння верхнього майданчика, де зараз будуються будинки ЖК «Єнісейська садиба». Компанія ТОВ «Строй Альянс Груп» викупила непрацюючу заправку — і договір купівлі-продажу нерухомого майна від 25.04.2015 N369 став приводом для отримання землі. Рішенням сесії Київради 14.07.2016 №715/715 компанії ТОВ «Строй Альянс Груп» було передано в оренду на 15 років земельну ділянку площею 1,2642 га (кадастровий номер 8000000000: 82: 415: 0093) «для експлуатації та обслуговування існуючих будівель і споруд з озелененням території громадського користування».

Рішення Київради про оренду землі та договір оренди від 12.10.2016 року №3795 визнано недійсними постановою Київського апеляційного господарського суду від 07.06.2017 у справі № 910/24461/16, що підтверджено рішенням Вищого господарського суду від 24.10.2017. Касаційній позов забудовника до Верховного суду було відхилено.

У січні 2018 року Департамент земельних ресурсів Київміськдержадміністрації провів перевірку використання земельної ділянки, де будуються будинки ЖК «Єнісейська садиба», і виявив «ознаки самовільного зайняття земельної ділянки». У березні 2018 року було відкрито нову справу № 910/2944/18 за позовом Київради до ТОВ «Альянс Груп» зі звільнення земельної ділянки, і у вересні 2018 року Господарський суд виніс рішення — звільнити ділянку від будівель і споруд. Забудовник очікувано подав апеляцію, і 15 травня Північний апеляційний господарський суд Києва відклав розгляд апеляції на 6 червня 2019 року.

Арешт на земельну ділянку по вулиці Писаржевського, 8 було накладено рішенням слідчого судді від 25.04.2017 по кримінальній справі № 42016101010000097 (справа №752/7901/17) від 01.04.2016 (кадастровий номер 8 000 000 000: 82: 415: 0093) із забороною проведення земельних, дорожніх і інших робіт. 03.09.2018 року Голосіївський районний суд зняв арешт і заборону на проведення робіт.

Зовсім недавно, в кінці березня 2019 року, Дніпровський районний суд Києва за клопотанням прокурора знову наклав арешт на земельну ділянку №8000000000: 82: 415: 0093 та заборонив будівельні роботи компаніям ТОВ «Строй Альянс Груп», ОК «Єнісейська садиба-1», ОК «Єнісейська садиба-2». Наступними рішеннями у цій справі на початку квітня суд дозволив доступ слідчим органам до рахунків будівельних кооперативів в декількох банках. Цільове призначення землі досі, згідно із земельним кадастром, відповідає використанню під АЗС — «Для будівництва і обслуговування інших будівель громадської забудови».

Законність будівництва: декларації, ДПТ і «гаражні війни»

Декларація на будівництво по вулиці Писаржевського, 8, третьої категорії складності, була видана в червні 2016 року. У березні 2017 року міський ДАБК після звернень гаражного кооперативу відкликав декларації, проте вони були відновлені спочатку Окружним адмінсудом Києва, рішення якого підтвердив Апеляційний адмінсуд у червні 2017 року

Проте, законність декларацій — під сумнівом. Під час судових розглядів було встановлено, що в декларації були внесені неправдиві дані, зокрема, договір оренди землі від 21 серпня 2015 року, в той час як відповідне рішення Київради (нині скасоване судом) датується тільки жовтнем 2016 роки (після введення в експлуатацію двох «верхніх» будинків в кінці вересня того ж року — за деклараціями про готовність!).

Дані судового розгляду вже за квітень 2019 року також констатують махінації з метою уникнути сплати пайового внеску при введенні об’єктів в експлуатацію, відсутність дозволів на розробку проекту землеустрою та містобудівних умов і обмежень. Не відповідає прийнятим нормам і категорія складності — для 21-поверхового будинку в зсувонебезпечній зоні потрібна не декларація про будівництво 3-ї категорії, а дозвіл на будівництво 4-ї категорії складності. Не відповідає дійсності і дата реєстрації декларації по вулиці Писаржевського, 8 — реальні роботи на об’єкті почалися раніше.

Містобудівні умови і обмеження на ЖК «Єнісейська садиба» припускали, що на момент здачі будинків в експлуатацію по цій території повинен був бути розроблений і прийнятий детальний план території (ДПТ). Договір на його розробку був укладений ще в кінці 2015 року, однак через зміну керівництва Департаменту містобудування та архітектури, а також уточнень позицій по ЖК «Мозаїка» з «імперії» УКЗ / Сітігруп процес затягнувся.

Спочатку сусідство нового будмайданчика і гаражного кооперативу відбувалося досить мирно — голова гаражного кооперативу Роман Петро Миколайович навіть підписав акт розмежування ділянки між ГСК «Либідь-2» і ЖК «Єнісейська садиба», що дало можливість забудовнику отримати акт на землю. Однак згідно Статуту кооперативу, він не мав права на такі дії — і серед власників гаражів почали виникати питання з приводу майбутнього кооперативу.

Справа в тому, що будівельні норми спричинили конфлікт забудовника з сусіднім гаражним кооперативом. Нормативи вимагають 50-метрової санітарної захисної зони між гаражами і житловими будинками, тоді як в реальності будмайданчик впритул межує з боксами. Як наслідок, в проекті ДПТ, розробку якого фінансував забудовник, спочатку значилися торговий центр, спорткомплекс і паркінг в самій віддаленій частині ділянки.

Насправді у багатьох ДПТ гаражні території позначають як паркінги, щоб дотримати санітарно-захисні зони, однак тут, мабуть, забудовник мав реальні види на територію гаражів. Природно, «гаражники» з цим були не згодні, і в результаті тривалої боротьби, в тому числі в судах, територія ГСК «Либідь-2» була виведена з ДПТ Саперній Слобідки.

Крім того, забудовник ЖК «Єнісейська садиба» отримав в МОЗ висновок, що санітарно-захисної зони досить в 10 метрів, що цілком відповідає реальній відстані найближчого будинку до забору ГСК. У підсумку в проекті ДПТ замість гаражів був позначений багатоповерховий паркінг в дальній частині ділянки, а також узгоджена санітарна зона в 10 метрів, проте конфлікт з кооперативом триває вже кілька років, в тому числі з «гарячими» інцидентами.

26 квітня 2016 року відбулись загальні збори кооперативу, на якому виступав забудовник Михайло Булигін. Однак «гаражники» обрали нового голову — Владислава Зарембу. Рішення зборів були оформлені протоколом і скріплені печаткою кооператив, однак на зборах не було кворуму — з 400 членів кооперативу зібралося 164.

Збори без кворуму легко оскаржуються, і непереобрання «старого» керівника стало приводом для судового розгляду. Перший суд було програно, проте рішенням Апеляційного господарського суду Києва 16 листопада 2016 року, за позовом членів ГСК «Либідь-2» до кооперативу, було визнано недійсними загальні збори членів кооперативу від 26 квітня 2016 року. 6 лютого 2017 року це рішення підтвердив Вищий господарський суд, в рішенні якого детально описані перипетії конфлікту.

У грудні 2016 року було проведено вже легітимні збори, де зібрали кворум — 213 осіб. Збори проходили «бурхливо»: їх проведення намагалися зірвати фізично (два автобуси людей з адвокатськими посвідченнями), членам кооперативу розсилали листи з погрозами. На зборах одноголосно була підтверджена кандидатура Владислава Заремби як нового голови, він очолює ГСК «Либідь-2» на сьогоднішній день, згідно з реєстром юридичних осіб — і це не було оскаржене. Також 213 членів кооперативу уповноважили нове керівництво підготувати документи для приватизації землі, щоб убезпечитися від земельних зазіхань з боку забудовника.

Олії до вогню протистояння забудовника з гаражним кооперативом «підлив» обвал ґрунту в січні 2017 року, коли в котлован сповзли проїжджа частина і окремі секції паркану гаражів. Незабаром відбувся великий мітинг проти будівництва з перекриттям дорожнього руху.

У березні 2017 роки після четвертого візиту ДАБК на будмайданчик по вулиці Писаржевського, 8, який увінчався врученням забудовнику припису про зупинення робіт, на нового голову гаражного кооперативу Владислава Зарембу було скоєно напад — невідомі вдарили його кілька разів трубою по голові, коли він підходив до будинку .

«Відповіддю» для забудовника став візит активістів організації «Лівий берег», відомих силовими способами впливу на конфлікти. В акції брало участь близько 70 осіб, в тому числі в балаклавах і зі зброєю. В результаті бійки декілька людей постраждало, були спроби зламати паркан і підпалити покришки.

Паралельно ГСК «Либідь-2» подав позов до Господарського суду Києва на ТОВ «Стройальянс Груп» про визнання самочинним будівництвом зведення будинків по вулиці Писаржевського, 8, оскільки своїми діями забудовник порушує пожежні та санітарні норми (11,3 метра від будинку до забору ГСК) і заблокував своїм парканом пожежний виїзд. Однак суд під час засідання 3 квітня 2017 року цьому відмовив.

Все це відбувалося на тлі винесення на голосування в Київраді рішення про затвердження ДПТ Саперної Слобідки. 6 квітня, ще до публікації вищезгаданого рішення суду, він був затверджений 66 голосами. Ухвалення ДПТ Київрадою було оскаржене в суді, але в результаті 15 серпня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення Київського окружного адміністративного суду — ДПТ прийнятий законно. На сьогоднішній день він розміщений як офіційний документ на сайті Департаменту містобудування та архітектури.

У ДПТ, зокрема, закладено будівництво нового дитсадка (на місці колишнього ймовірного таунхауса і біля другого будинку), реконструкція з добудовою корпусу гімназії №59 ім. Бойчука, облаштування парку-скверу біля підніжжя Лисої гори між вулицями Столєтова і Писаржевського, а також будівництво нових житлових будинків з сумарною площею 98,5 тис. кв. м і населенням 3,3 тис. осіб. Заплановані також сходи з вулиці Писаржевського на вулицю Іртишську, а на схилі, на ділянці ТОВ «СОБІ», позначений сквер і об’єкт торгового і побутового обслуговування.

Що стосується самого комплексу, то в ДПТ закладено досить масштабне будівництво в кінці вулиці Писаржевського. Крім 21-поверхового шостого будинку заплановано ще шість будинків: чотири 26-поверхові будинки, 10-поверхівка паралельно 4-му будинку і впритул до неї 13-поверхівка. Заїзд в паркінг на 400 машиномісць передбачається як з вулиці Писаржевського, так і з вулиці Іртишської (на нижні яруси).

Хто забудовник: помічник нардепа і трошки УКО

Ключова особа в проекті ЖК «Єнісейська садиба» — харків’янин Булигін Михайло Юрійович, засновник ТОВ «Строй Альянс Груп». Саме ця компанія отримала землю за рішенням Київради і є генеральним підрядником будівництва. Для будівництва комплексу була обрана схема створення обслуговуючих кооперативів, як неприбуткових організацій з нульовим статутним капіталом. Всього кооперативів було створено три: ОК «ЖБК Єнісейська садиба» для першого будинку по вулиці Іртишській, 20, ОК «ЖБК Єнісейська садиба-2» для другого будинку по вулиці Єнісейській, а також ОК «ЖБК Єнісейська садиба-1» — для інших будинків по вулиці Писаржевського.

Михайло Булигін «світився» і в ряді соціальних ініціатив, покликаних просувати житловий комплекс. У березні 2016 року він підтримав участь у Відкритому чемпіонаті Києва і Київської області з армрестлінгу спортсмена «від ЖК« Єнісейська садиба» в категорії 90+. У квітні того ж року він уже розповідав тому ж ЗМІ про дитячий майданчик в житловому комплексі, а в другому будинку на першому поверсі відкрився Центр реабілітації дітей АТО.

Крім Михайла Булигіна, співзасновниками кооперативу «Єнісейська садиба-2» є Булигіна Людмила Вікторівна і Юрченко Артем Вікторович. Він також значиться як керівник компанії «Інстрой Девелопмент» — забудовника ЖК «Соло Хаус» (вулиця Ярослава Галана, 32). Ця компанія зареєстрована за адресою вулиця Іртишська, 20 (перший будинок ЖК «Єнісейська садиба») і позиціонує ЖК «Єнісейська садиба» як свій перший проект (планування, до речі, досить схожі). Юрченко Артем Вікторович також фігурував як керівник ТОВ «Віа-Авто» — забудовника скандального ЖК «Мозаїка» групи УКО/Сітігруп. Втім, це єдиний зв’язок комплексу з «імперією Войцеховського».

22 квітня 2019 роки (на наступний день після президентських виборів) з’явилася стаття про те, що СБУ зацікавилася будівництвом ЖК «Єнісейська садиба», а Михайло Булигін фігурує як помічник народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юлія Мамчура. Як з’ясували журналісти, нардеп Юлій Мамчур у своїй декларації вказав, що в грудні 2016 року одержав право власності на однокімнатну квартиру в будинку по вулиці Писаржевського, 8.

Що будують: будинки, технології і планування

На сьогоднішній день ЖК «Єнісейська садиба» складається з п’яти будинків різного ступеня готовності та розпочато роботи по зведенню шостого будинку. Перші два будинки вже заселені, розташовані на нижньому майданчику, в першому будинку комплексу — 60 квартир (6 поверхів і цокольний поверх, практично примикає до схилу), у другому будинку — 67 (7 поверхів, цоколь і мансарда, розташовані окремо, в оточенні приватних садиб), в цокольних поверхах обох будинків влаштовані паркінги (12 і 30 машиномісць), на обох будинках також влаштовані мансардні поверхи, на першому поверсі другого будинку розташовані комерційні приміщення, які вже заселені.

Будинки збудовані за монолітно-каркасною технологією (висота стель 2,9 метра), утеплення — мінеральна вата і пінополістирол, опалення індивідуальне — газовий котел в кожній квартирі, в кожному будинку встановлено по одному ліфту «Шиндлер». Біля першого і другого будинку влаштований досить затишний дворик з мікросквером, дитячим майданчиком, відкритими гостьовими парковками. Правда, майданчик біля входу на територію досі не в повній мірі упорядкований, а повз прохідну можна потрапити на територію.

Решта будинків розташована на верхньому майданчику, з заїздом з вулиці Писаржевського. Третій і четвертий будинок 10-поверхові, фундаменти — бетонні подушки, в кожному будинку по одному ліфту «Шиндлер» і «тепла» сходова клітка. Біля верхніх будинків прибудинкової території як такої поки немає, крім під’їздів і невеличкої гостьової парковки, є крихітний дитячий майданчик, біля огорожі якого стоять автомобілі. Біля верхніх будинків обладнана зарядка для електромобілів.

У третьому будинку на 2–5 поверхах розташовано 8 однокімнатних (32,8–41,6 кв. м, одна з них студія), 3 двокімнатних (59,1–67,3 кв. м), на 6–10 поверхах замість трьох однокімнатних квартир — дві двокімнатні по 58,8 кв. м з суміщеними санвузлами (в інших двушках вони роздільні). Виходи на лоджії в різних варіантах — з кімнат, і з кімнати, і з кухні, є з двома лоджіями або великою загальною. Кути будинку, які не стикуються з сусідніми, скошені — і на них влаштовані кутові балкони-лоджії з виходами з кухні (площу якої можна розширити за рахунок балконів-лоджій). Всі інші приміщення прямокутні. Третій будинок в плані Г-подібний, як наслідок, вікна однієї з квартир виходять майже в колодязь — на глуху стіну сусідньої, збоку — вікно сходової клітки.

У четвертому будинку на 2–5 поверхах по 10 квартир (три студії, 27,8–38,1 кв. м, шість однокімнатних 37,6–46,2 кв. м і одна двокімнатна в 67,4 кв. м), на 6-10 поверхах, як і в третьому будинку, замість трьох однокімнатних квартир — дві двокімнатні по 58,8 кв. м. На відміну від третього будинку, тут внутрішні перегородки в багатьох квартирах скошені, так що коридори вийшли п’ятикутні. Балкони-лоджії — у всіх квартирах за кількістю кімнат, дві кутові квартири — з Г-подібними балконами. В одному з планувань — ліфтова шахта втоплена в обсяг квартир, межує з санвузлом та кухнею.

П’ятий будинок — 21-поверхівка, з огляду на висотність, газу в п’ятому будинку не буде — опалення забезпечить централізована котельня, в квартирах передбачаються електроплити. Розвозити мешканців будуть три ліфти «Шиндлер», один з яких — протипожежний (вихід через відкриті загальні балкони). Здається п’ятий будинок без штукатурки і стяжки, але з вхідними дверима, радіаторами та лічильниками електрики, води і тепла. Під будинком передбачений паркінг на 30 машиномісць, на першому поверсі — нежитлові приміщення під комерцію.

На 2-10 поверхах тут заплановано по 8 квартир: чотири студії по 29,3—30,2 кв. м, дві класичних однокімнатних по 45,4 кв. м і дві двушки по 58,9 кв. м, на 11-21 поверхах замість двох студій — ще одна двокімнатна квартира на 60,7 кв. м. Всі приміщення прямокутні, лоджій досить багато, наприклад, в двушках цілих три.

Шостий будинок, який у свій час позиціонувався як друга секція п’ятого, передбачає схожі планування, однак за рахунок більшої протяжності на поверсі вже по 9 квартир: по 4 студії, дві класичних однокімнатних і три двушки. Як і в п’ятому будинку, три ліфти, велика кількість лоджій, в деяких студіях і однушках є окремі комори.

Як заселитися: терміни, умови і договору

Початок проекту «Єнісейська садиба» був досить багатообіцяючим з точки зору термінів реалізації — перший будинок, вул. Іртишська, 20, офіційно здали в останні дні 2014 року, тобто згідно з початковими термінами в договорах. Втім, підключення газу затягнулося ще на рік, як і отримання права власності. Електрику і воду довгий час постачали через будмайданчик, причому безкоштовно — за комуналку перший будинок почав платити з січня 2018 (тобто до цього послуги, фактично, оплачували нові інвестори!).

В останні дні 2014 року, з офіційної здачею першого будинку, почали рити котлован для другого будинку по вулиці Єнісейській, 8 — і він «завис» довше інших. За початковим договором його повинні були здати пізніше 30 вересня 2015 року, проте в процесі будівництва тут почали будувати мансарду, потім її закинули; терміни перенесли на другий квартал 2017 року. Один з інвесторів подав позов на ОК «Єнісейська садиба-2», і рішенням міського суду міста Енергодар Запорізької області у вересні 2018 року зі забудовника стягнули штрафні санкції в розмірі майже 88 тисяч грн.

Продажі третього будинку, на місці заправки по вулиці Писаржевського, почалися в вересні 2015 року, незабаром стартував продаж і четвертого будинку по сусідству. Цим двом будинкам «пощастило» більше — їх офіційно здали до кінця 2016 року, навіть раніше другого, однак, наприклад, на травень 2017 року у четвертому будинку не було ні води, ні каналізації. При цьому з пропискою вже проблем не було, проте підключення газу і укладення прямих договорів на комунальні послуги затягнулося. Паркінг під четвертим будинком досі не добудований, як і майбутній двір над ним, вхід в під’їзд — за тимчасовою схемою, через майбутнє комерційне приміщення.

Продажі 5-го будинку, висотки, почалися в квітні 2016 року, тоді обіцяли здачу будинку в кінці 2017 року. До кінця літа 2016 року квартири продавалися тільки в 5-му будинку, хоча і зараз можливі одиничні пропозиції в попередніх чергах. Терміни переносилися неодноразово — недавно на третій квартал 2019 року. На сьогодні каркас п’ятого будинку практично готовий, однак роботи тут до завершення ще багато.

А в грудні 2016 роки вже запустили продаж шостого будинку, який обіцяли здати в кінці 2018. У 2017 році на цьому будмайданчику був тільки котлован, починалися роботи по нульовому циклу, і така ситуація тут досі. Обіцяні терміни здачі шостого будинку — перший квартал 2020 року, хоча в це слабо віриться. Навряд чи прискорить будівництво арешт баштового крана — 17 травня 2019 року Голосіївський районний суд Києва за позовом ПП «КранЛіфтСервіс» наклав на нього арешт через відсутність оплати за виконання робіт з боку ОК «Єнісейська садиба-1» ще з червня 2018 року.

Оформлюється інвестування в ЖК «Єнісейська садиба» через договір пайової участі в згаданому будівельному кооперативі «Єнісейська садиба-1». Точніше, інвестори отримують статус асоційованих членів — така форма членства не дозволяє, наприклад, голосувати за прийняття нових членів, покупку матеріалів та інше. Однак при ліквідації кооперативу асоційовані члени мають перевагу в поверненні паю в порівнянні з повноправними членами.

  3m2 нагадує, що перед тим, як купувати квартиру, необхідно перевірити дозвільні документи ЖК та забудовника  Розбиратися в нюансах будівництва житлових комплексів, пов'язаних з «УКО/Сітігруп» — все одно, …

До редакції 3m2 звернулися інвестори ЖК «Еврика», яких непокоїть затримка будівництва житлового комплексу, з їхніх слів на майданчику не ведуться роботи. 3m2 зв’язався з забудовником …

Статьи по теме
Будконтроль
ЖК ATRIA CITY. TEREMKY: квартали та «кільцеві» планування на Одеській трасі

Українські забудовники та архітектори раз по раз шукають рецепт певного «ідеального ЖК», який би відповідав і прагненням інвесторів та майбутніх…

01 / 02 / 2022

Будконтроль
ЖК SkyCity у Борисполі: висотки замість садиб у центрі

Бориспіль важко назвати лідером серед передмість з житлового будівництва. Хоча з кожним роком нових житлових комплексів тут все більше, але…

11 / 01 / 2022

Будконтроль
ЖК Svitlo Park: первісток житлових Видубичів

Київ з кожним роком стає все більш «житловим» містом: у багатьох районах, які донедавна вважалися суто промисловими або ж де…

06 / 12 / 2021

Будконтроль
ЖК Навігатор-2: південний Мінський масив зростає шаленими темпами

Ревіталізація промислової зони між Оболонню та Пріоркою триває — фактично, Мінський масив «розповзається» на південь, перетворюючись на новий потужний житловий…

02 / 11 / 2021