Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

ЖК Еврика: затримка будівництва й офіційна позиція забудовника

21.06.2019

Ірина Настич

До редакції 3m2 звернулися інвестори ЖК «Еврика», яких непокоїть затримка будівництва житлового комплексу, з їхніх слів на майданчику не ведуться роботи. 3m2 зв’язався з забудовником для з’ясування ситуації, що склалася на будівництві.

 

Історія будівництва

Забудова ділянки в районі ВДНГ почалася ще в 2003 році, тоді на місці університетських садів планувався масштабний мікрорайон — ЖК «Інвестбуд», до складу якого мала б ввійти не тільки житлова забудова, а й ТРЦ, школи, дитячі садочки тощо. Забудовниками виступали дві компанії — «Інтернафтогазбуд» і «Побутрембуд».

В серпні 2008 р. забудовник був змушений взяти кредит в «Укрсоцбанку», віддавши частину об’єкту в іпотеку.

ЖК пережив ребрендінг й отримав нову назву «Градимир», частину будинків навіть встигли добудувати. Але після кризи 2008 р. на проекті почалися проблеми, судові справи, будівництво було заморожене. В 2012 році Господарський суд Києва розірвав договір з «Побутрембудом».

А вже у 2014 році був підписаній договір з ТОВ «Аркада-Будівництво» про передачу землі з умовою завершення довгобуду.

Представники «Побутрембуд» перешкоджали відновленню будівництва, тому травні 2015 року Київський апеляційний господарський суд зобов'язав «Побутрембуд» не заважати «Аркаді». Так стартував новий масштабний проект — ЖК «Еврика». Детальніше ми писали в нашій рубриці Стройконтроль.

Що будують

За проектом ЖК економ-класу буде складатися з 30 будинків по 16 та 24 поверхів. Будують за двома технологіями — монолітно-каркасною та панельною.

На сайті забудовника вказано, що проектом передбачається будівництво дитячих садків, школи, торгівельного центру та паркінгу. Частина будинків вже введена в експлуатацію, так, будинки 8, 10, 7, 12 і 13 були здані в 2017-18 рр. Ще декілька будинків мали б ввести в експлуатацію цьогоріч, але через затримки, введення відкладається.

На форумах інвестори обговорюють зупинку будівництва й діляться власними спостереженнями, за якими будівництво просувається доволі кволо,  а на деяких будинках майже зупинилося.

Законність забудови

3m2 запросив юридичний звіт по документах в Monitor.Estate. За результатами звіту, документи по об’єкту ЖК «Еврика» відповідають містобудівній документації. Про що йдеться: дозволи на будівельні роботи отримано відповідно до вимог містобудівного законодавства, земельна ділянка, на якій проводяться будівельні роботи має допустиме цільове призначення. Містобудівні умови та обмеження погоджено відповідно до ДПТ. Деякі будинки з комплексу вже введенні в експлуатацію.

«Так, підрядна організація має судові справи, проте вони напряму не можуть вплинути на хід будівництва цього проекту. З юридичної точки зору, проблем із процесом будівельних робіт у девелопера бути не повинно, — коментує Володимир Копоть, СЕО Monitor.Estate. — Інше питання, що зведені будинки, можливо, збудовано з порушеннями ДБН, через що ДАБІ не видає відповідні сертифікати про введення будинків в експлуатацію і саме тому є затримка. Крім того, може бути так зване «політичне» питання, яке підняли представники місцевої влади у відношенні до будівництва ЖК «Патріотика на озерах». Зауважу, що девелопер веде одночасно будівництво великих комплексів на 4 різних будівельних майданчиках, тому затримка з будівництвом ЖК Еврика може бути суто технічною причиною — не вистачає ресурсу виконати одночасно всі свої зобов’язання перед покупцями».

Позиція забудовника

На наш запит забудовник офіційно повідомив, що будівництво ЖК «Еврика» не зупинене, а лише призупинено виконання будівельних робіт на окремих об’єктах, зокрема, на деяких будинках з 2-5 черги будівництва.

«Така ситуація викликана необхідністю вирішення окремих питань з робочою документацією. Наразі, документи передані до КМДА для погодження з відповідними службами міста. На жаль, процес погодження на рівні міської влади йде досить повільно. Для прикладу: погодження генплану проекту забудови та вертикального планування в Головному управлінні архітектури затягнулося на рік; лист на зміну ТУ до ПрАТ АТ «Київводоканал» направили ще в лютому 2019 року, але відповіді досі ще не отримали; «Київавтодор» під різними причинами, що абсолютно не стосуються нашого будівництва, не погоджує проекти мереж. Подібна ситуація із затримкою сталася й на рівні погодження проекту позамайданчикової дощової каналізації, який був погоджений лише в червні 2019 року», — йдеться у повідомленні.

Зважаючи на таку позицію міських органів, забудовник змушений чекати. Без погодження й отримання відповідної дозвільної документації, він не може продовжити подальшу роботу на більшості із об’єктів.

«Втім, на сьогодні виконано вже майже 50% будівельно-монтажних робіт. А після вирішення проектних питань та належного фінансування на будівництві, відновляться й роботи. Зрозуміло, що терміни здачі окремих будинків будуть переглядатися. Але, загалом, ситуація не є критичною. Оскільки, строки здачі будівництва ЖК «Еврика» передбачені у 2022 році», — запевняють представники АТ АКБ «Аркада».

  3m2 нагадує, що перед тим, як купувати квартиру, необхідно перевірити дозвільні документи ЖК та забудовника  Голосіївський район столиці вважається лідером за будівництвом нових житлових комплексів. При цьому …

   3m2 нагадує, що перед тим, як купувати квартиру, необхідно перевірити дозвільні документи ЖК та забудовника  Забудова передмість столиці ведеться не менш активно, ніж у самому Києві. Столиця …

Статьи по теме
Новини
В Гостомель Residence оголосили про планове підняття цін

Новини забудовників З 18 жовтня 2021 року в ЖК «Гостомель Residence» оновилися ціни — мінімальна вартість квадратного метра наразі складає…

18 / 10 / 2021

Новини
У ЖК «Метрополіс» встановлять найбільшу в Україні лазальну піраміду

Новини забудовників Найбільшу в Україні лазальну конструкцію у вигляді піраміди встановлять на території житлового комплексу «Метрополіс». Проєкт буде реалізовано в…

18 / 10 / 2021

Новини
У Львові відбувся благодійний футбольний матч за підтримки девелоперської компанії ENSO

Новини забудовників Напередодні гри збірних України та Боснії і Герцеговини по футболу у Львові відбувся благодійний матч «Кубок Львова», у…

18 / 10 / 2021

Новини
Які зміни передбачені у проєкті будівництва Подільського мосту

Оновлено проєкт будівництва Подільського мосту. Розпорядженням КМДА від 13.10.2021 №2152 місто перезатвердило проєкт будівництва Подільського мостового переходу. Оновлений проєкт враховує потреби постійно…

18 / 10 / 2021