Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

ЖК UNIT.HOME: «робітниче селище» для ІТ-шників

09.10.2019

Невідомий автор

Розміщення житла біля робочих місць — мрія містобудівників, адже у такому разі потреба у транспорті мінімальна, люди можуть дістатися до роботи пішки або велосипедом. Але заводи-велетні вже переважно закрилися, і мешканцям колишніх «заводських» масивів доводиться долати чималі відстані до роботи.

А ось ІТ-кластери — порівняно нове явище для України, і ніби повторюючи історію, вже біля них починають будувати житло з «прицілом» на співробітників. Не безкоштовно, як колись, і з претензією на суперсучасність. У Києві — це історія про колишній мотозавод, що трансформується у ІТ-кластер Unit.City, та новий житловий комплекс Unit.Home посеред промзони Лук’янівки.

Місцезнаходження: завод і цвинтар, але насправді ні

Колишній Київський мотоциклетний завод (КМЗ), який виробляв мотоцикли «Дніпро», займає досить велику площу між Лук’янівкою та Дорогожичами. Хоча офіційна адреса — вулиця Сім’ї Хохлових, 8 (Шевченківський район), але фактично територія примикає або має виїзди і до таких вулиць як Юрія Іллєнка (колишня Мельникова), Білоруська, Деревлянська (колишня Якіра), Дегтярівська.

Транспортна доступність території нового ЖК майже ідеальна — околиця центру, поруч — Мала Окружна дорога (вулиця Олени Теліги), досить швидкий виїзд на Велику Окружну через вулиці Щусєва та Стеценка, і водночас — відносно незначна віддаленість від відразу трьох станцій метро: «Лук’янівська», «Дорогожичі» та «Шулявська». По найкоротших напрямках до них можна під’їхати 2-4 зупинки тролейбусами/маршрутками або у хорошу погоду здолати ці відстані пішки чи на якомусь високотехнологічному гіроскутері. Можна вийти і до трамвайної лінії по вулиці Дегтярівській, що пролягає до станції метро «Лук’янівська» і далі на Поділ чи вокзал, а в інший бік — до станції «Берестейська».

На невеликій відстані чимало об’єктів інфраструктури — ТЦ «Променада», школи №70 (1 км) та №61 (1,5 км), обласна клінічна лікарня та інші медичні центри, окрім університету Шевченка, ще декілька вузів, сквер ім. Котляревського, біля метро «Дорогожичі» — меморіальний парк Бабин Яр, ну а ключовий об’єкт — власне ІТ-кластер Unit.City.

Весь комплекс Unit.City має чітко розподілені ділову та житлову зони, передбачено також повноцінну школу зі стадіоном (напевно що, приватну), дитячий садок, медичні центри, магазини та ресторани на перших поверхах, велодоріжки, фітнес-центр. Ділова зона запланована з виходом на вулицю Дорогожицьку — не дуже привітну, що далі розділяє Лук’янівське та Військове кладовища, однак тут вже збудовано новий бізнес-центр, на неї основний виїзд з ІТ-містечка, тобто вулиця потроху обживається.

Житлова частина передбачається ближче до вулиці Білоруської, де і зараз розташовані житлові будинки, однак вибір майданчика для першої черги будівництва по-справжньому дивує. З північного заходу вона примикає до ділової та фактично матиме три основних виїзди/виходи. Північно-східний виїзд — на вулицю Юрія Іллєнка, де розташовано комплекс престижних інститутів міжнародних відносин та журналістики Національного університету ім. Тараса Шевченка, поруч — житлова забудова, магазини, ресторани, трохи далі — сквер. Тож поява поруч нових житлових будинків бізнес-класу (а саме у ньому позиціонується Unit.City) цілком відповідає оточенню.

Південно-східний виїзд — на вулиці Білоруську та Деревлянську, де розташована також житлова забудова, однак більш «скромніша». Тут немає лоску центральних вулиць, чимало будинків споруджувалося для співробітників заводів, і аби не близькість до центру міста, можна було б подумати, що це робітнича окраїна (колись так і було). Тим не менш, певна інфраструктура тут також є — невеликі магазинчики, кафе, власне тиха обжитість теж приваблює.

І лише південно-західний виїзд з майбутньої житлової частини ІТ-містечка — справжня «сувора» промзона, вулиця Сім’ї Сосніних проходить між заводськими корпусами до цвинтарів та Київської телевежі (це найвища споруда України, а трансляція телесигналу здійснюється на півобласті, громадського транспорту тут нема, а ввечері почуватися тут не найкраще. І, як не дивно, саме з цієї найнепривабливішої частини ділянки розпочинається забудова — перша черга житлового комплексу. Офіс продажів взагалі розташовано посередині цієї промислової вулиці, тож вирушаючи сюди чи машиною, чи пішки (від тролейбусу йти чимало), складається враження промислової околиці, з цвинтарями по сусідству.

Що будують: ДПТ, будинки та планування

Будівництво ЖК Unit City ведеться за детальним планом території (ДПТ) , обмеженої вулицями Дорогожицькою, Мельникова, Деревлянською та Сім’ї Хохлових, який було затверджено 20 грудня 2017 року рішенням Київради №1004/4011. Загалом у ЖК передбачається близько 2500 квартир, що розташуються у 9-ти багатосекційних будинках змінної поверховості (від 5 до 25 поверхів, будинки 1-7 фактично — мікроквартали з внутрішніми двориками, будинки №8-9 — вежі). Кількість передбачених паркомість на весь комплекс — 2,7 тисячі.

Наразі для інвестування пропонується будинок №7, що складається з декількох секцій висотністю 7-8 поверхів та однієї 22-поверхової секції. Технологія будівництва традиційна для подібних сучасних будівель — монолітний каркас (висота від підлоги до стелі 3 метри), заповнення стін керамблоком та утеплення мінеральною ватою. Особливість фасадів, розроблених архітектурним бюро «Архіматика», — значна площа панорамних вікон, що привабливо для видових квартир, однак створює незручності для мешканців в умовах щільної забудови, як у цьому випадку. І, звісно ж, враховуючи розміщення в рамках ІТ-містечка, системи життєзабезпечення будинків будуть максимально діджиталізовані.

Планування передбачають квартири-студії площею 32-39,5 кв. м (в тому числі з великими лоджіями та терасами), класичні однокімнатні квартири у 47 кв. м (з кухнею-вітальнею, яка виходить на простору лоджію), двокімнатні у 62-83 кв. м, трикімнатні квартири у 104,8 кв. м та чотирикімнатні у 126,9 кв. м. У великих квартирах також передбачені великі майже квадратні лоджії, а серед особливостей — окремі санвузли з виходами зі спалень, а також гардеробні кімнати та великі ніші під шафи-купе. На одному поверсі зазвичай розташовано всього 4 квартири, тож у малоповерхових секціях цілком вистачає одного універсального ліфта.

Хто забудовник і що з документами

Замовником будівництва виступає ТОВ «Юніт Житлоінвест» (директор з 6 вересня 2019 року Бондар Кирило Леонідович), зареєстроване наприкінці 2017 року, засновником виступило акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Навіс», кінцевий бенефіціар — Кабанець Богдан Іванович. Девелоперами проекту виступають відомі компанії UDP та K.A.N.Development.

Будівництво заплановано на земельних ділянках з кадастровими номерами 8000000000:91:088:0027, 8000000000:91:088:0086, 8000000000:91:088:0087 та 8000000000:91:088:0086, які мають цільове призначення «02.10 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури». Під плани забудови компанією «Юніт Житлоінвест» земельну ділянку 8000000000:91:088:0027 площею 8,2413 га було отримано в оренду за рішенням Київради від 20 вересня 2018 року №1446/5510 «для будівництва і обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами торгово-розважальної, ринкової, соціальної інфраструктури та паркінгами на вул. Сім'ї Хохлових, 8 у Шевченківському районі м. Києва» строком на 15 років

Втім, є і застереження, а саме кримінальне провадження №42018101100000115, що стосується приватизації майнового комплексу ВАТ «Київський мотоциклетний завод». Зокрема, згідно ухвали суду, було встановлено, що згідно наказу «Про підсумки конкурсу з продажу пакета акцій ПАТ «КМЗ» 00231314» № 3353 від 22.08.2012 Фондом державного майна України затверджено ТОВ «Капітал Індекс Груп» переможцем конкурсу з продажу пакета акцій ПАТ «Київський мотозавод» розміром 90,811% статутного капіталу та кількістю акцій 27 061 699 шт. На виконання вказаного наказу укладено договір купівлі-продажу пакета акцій акціонерного товариства ПАТ «Київський мотоциклетний завод» за конкурсом № КПП-603 від 22.08.2012, пунктом 10.1.1 якого на покупця покладено обов`язок збереження основних видів діяльності товариства.

В той же час, згідно рішення суду, відразу після переходу акцій ПАТ «КМЗ» до ТОВ «Капітал Індекс Груп», нові власники почали знищення, продаж та відчуження іншим чином будівель та приміщень на вул. Сім'ї Хохлових, 8, не маючи на меті виконання умов договору купівлі-продажу та бізнес-плану. Зокрема, на час ухвалення судового рішення (03.05.2019) усі приміщення та будівлі на вул. Сімї Хохлова, 8, які перебували у власності ПАТ «КМЗ» та знаходилися на земельних ділянках 91:088:0027, 91:088:0086, 91:088:0087 перебували вже у власності ТОВ «Юніт Холдінгс» та ТОВ «Юніт Житлоінвест».

Передбачалося накласти арешт на дані земельні ділянки, однак суд це не підтримав. Натомість у липні 2019 року було ухвалено рішення суду щодо отримання тимчасового доступу до речей та документів, зокрема, про телефонні дзвінки та смс одного з фігурантів справи. Наразі ж, виходячи з рішень судів, можна зробити висновок, що кримінальне провадження триває, і слід очікувати наступних судових рішень.

Як заселитися: довго і дорого

Старт продажів у ЖК Unit.Home на початку осені був досить видовищним. Його перенесли на день презентації, ті люди, які записувалися раніше, ще у липні-серпні, ніяких преференцій не отримали, і до трьох менеджерів відразу сформувалася жива черга у майже 100 людей, які сиділи ледь не до опівночі, аби забронювати квартири. Певною мірою створення ажіотажу, як і подальшу практику попереднього запису на консультації, можна вважати елементом піар-кампанії комплексу.

Вартість квадратного метра є досить високою, в той час як терміни завершення будівництва не такі швидкі — здачу в експлуатацію першої черги будинку №7, що наразі доступний для інвестування, заплановано на третій квартал 2022 року. Втім, до того часу, можливо, буде розпочато будівництво і інших будинків, які будуть завершені швидше. Серед умов інвестування: відсутність можливості переуступки, наявність розстрочки виплат та знижки при стовідсотковій оплаті, найдорожчий квадратний метр — у однокімнатних квартирах, у багатокімнатних цей показник дещо нижче.

Формат житлових комплексів, розташованих практично впритул до виходів зі станцій метрополітену, останнім часом набув великої популярності — і серед забудовників, і серед інвесторів. У світі …

Зміна функцій у об’єктах нерухомості — досить поширена на сьогодні тенденція, враховуючи динамічність запитів ринку. Частіше це відбувається з давно збудованими об’єктами, однак часом на етапі будівництва довгобуди …

Статьи по теме
Будконтроль
ЖК ATRIA CITY. TEREMKY: квартали та «кільцеві» планування на Одеській трасі

Українські забудовники та архітектори раз по раз шукають рецепт певного «ідеального ЖК», який би відповідав і прагненням інвесторів та майбутніх…

01 / 02 / 2022

Будконтроль
ЖК SkyCity у Борисполі: висотки замість садиб у центрі

Бориспіль важко назвати лідером серед передмість з житлового будівництва. Хоча з кожним роком нових житлових комплексів тут все більше, але…

11 / 01 / 2022

Будконтроль
ЖК Svitlo Park: первісток житлових Видубичів

Київ з кожним роком стає все більш «житловим» містом: у багатьох районах, які донедавна вважалися суто промисловими або ж де…

06 / 12 / 2021

Будконтроль
ЖК Навігатор-2: південний Мінський масив зростає шаленими темпами

Ревіталізація промислової зони між Оболонню та Пріоркою триває — фактично, Мінський масив «розповзається» на південь, перетворюючись на новий потужний житловий…

02 / 11 / 2021