Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Схеми обману в нерухомості

18.06.2020

3м2 Редактор

На сьогоднішній день, одними з найбільш віртуозних і продуманих видів шахрайства є афери в сфері нерухомості. Незважаючи на те, що схеми далеко не нові, більшість людей продовжують ставати жертвами аферистів. Як наслідок – затяжні судові тяжби або взагалі безнадійні кримінальні та судові справи. Але, не дарма кажуть, «хто попереджений — той озброєний».

Разом з Романом Титикалом юристом, керуючим партнером адвокатського бюро «Титикало і партнери» пробуємо розібратися в існуючих схемах аферистів, і розповімо про найпоширеніші з них.

Роман розповідає про найпоширеніші схеми аферистів, тут ми хочемо трохи доповнити тему. Розглянемо декілька схем в сфері купівлі-продажу об’єктів нерухомого майна:

1. Продаж майна за підробленими дорученнями. Довіреність від власника на розпорядження нерухомістю та правовстановлюючі документи підробляються за сприяння нечесних нотаріусів. Об’єкт нерухомого майна продається без згоди власника на декількох підставних осіб, а потім на ринку перепродується «добросовісному набувачеві», фактично жертві. У такій схемі у справжнього власника є всі правові підстави для повернення майна навіть від «добросовісного набувача», оскільки відповідно до ст. 388 ЦК України власник має право витребувати майно в тому випадку, якщо воно вибуло з його володіння не з його волі. Людині, яка заплатила гроші за це майно, навряд чи вдасться їх повернути. Щоб не потрапити на гачок, покупцеві потрібно уважно перевіряти не тільки правовстановлюючі документи, а й з’ясовувати, як давно була придбана нерухомість, поспілкуватися з сусідами та інше.

2. Продаж майна за підробленими документами. В даний час майно реєструється в державному реєстрі, і кому воно належить, може переконатися кожен охочий, тому підробка документів здійснюється за досить складною схемою. Проте, значна частина майна зареєстрована в комунальних БТІ без відображення в реєстрі прав власності, тому для продажу такого майна треба мати оригінали правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу і т.д.) і отримати довідку з БТІ про те, що майно дійсно було зареєстровано за цією особою. Ось саме ці документи можуть бути і підробленими. Щоб уберегти себе від такої ситуації, Роман радить такі угоди здійснювати самостійно у вашого нотаріуса або через юриста перевіряти інформацію в комунальному БТІ.

3. Квартира з жителями. Купуючи квартиру, можна навіть і не здогадуватися, що в ній хтось живе. Бувають випадки, коли зареєстровані в квартирі особи, родичі продавця відмовляються знятися з реєстрації, при цьому фізично вони можуть перебувати де завгодно (в місці позбавлення волі, психоневрологічному диспансері, на військовій службі і т.д.). У практиці Романа були випадки, коли в проданій квартирі залишалися жити родичі продавця, які хоча і були зняті з реєстрації, виїжджати відмовлялися. Клієнт був змушений діяти через суд.

Статьи по теме
Новини
В Україні зросла вартість будівельно-монтажних робіт

Ціни на будівельно-монтажні роботи (БМР) в Україні в січні-травні 2020 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, зросли на…

07.07.2020

Новини
У Києві невідомі підробили заповіт та незаконно отримали квартиру

Київська місцева прокуратура № 4 у судовому порядку вимагає повернути територіальній громаді квартиру у Голосіївському районі Києва вартістю понад 730 тис. грн, яку шахраї…

07.07.2020

Новини
Киеврада має звернутися з приводу будинку Сікорського до Уряду

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради звернутися до уряду щодо невідкладної безоплатної передачі будинку Сікорського в комунальну власність. Про це мер заявив…

07.07.2020

Новини
В Одесі жителі залили бетоном підвал, який незаконно вирив місцевий депутат

Одесити, що мешкають у будинку №31 на Грецькій вулиці, залили бетоном незаконно прорубаний підвал, де місцевий депутат збирався відкрити піцерію….

07.07.2020