Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Як безпечно купити квартиру у власника?

06.08.2020

3м2 Редактор

Редакція 3m2 завжди рекомендує перевіряти забудовників, новобудови перед купівлею, це ж стосується і вже готових квартир. Сьогодні ми вирішили нагадати поради юриста, які завжди актуальні, особливо для ринку вторинної нерухомості. Ріелтори на вторинному ринку часто запевняють, що такі  квартири безпечно купувати, немає небезпеки вкластися в довгобуд, «заходь і живи», а ціни на старий фонд останнім часом перевищують вартість квадрата в новобудові. Але  чи так все прозоро?

Купівля будь-якої нерухомості пов’язана з ризиками. Недобросовісні брокери або навіть власники, які порушують чуже право власності, можуть залишити без квартири, за яку покупець встиг віддати свої гроші.

Юрист Роман Титикало (Бюро Титикало і партнери) розповідає про те, як захистити себе від витрат і ризиків скасування угоди купівлі житла:

1. Прописати в договорі реальну вартість майна

Продавець може назвати одну ціну – маркетингову, для залучення покупців, а продати за зовсім іншою. Потрібно чітко прописати, фактичну суму, яку ви платите. Це збільшить податкове навантаження і нотаріальні витрати, але в разі анулювання договору захистить вас.

2. Прописати в договорі особливі випадки

Окремим пунктом вказати, що в разі повернення майна, покупець має право повернути всі гроші, які заплатив за квартиру. Таким чином ви гарантовано зможете довести, що витрати понесли і на яку суму.

3. Прописати штрафні санкції в разі повернення майна

Чітко встановити межі відповідальності продавця в разі анулювання договору. У покупця є шанс повернути завдаток у разі зриву угоди з вини продавця і компенсувати частину витрат, якщо це все зафіксовано в юридичному порядку — підписаний договір.

4. Найголовніше — перевірити правовстановлюючі документи

Самому перевірити юридичну «чистоту» квартири складно, тому краще звернутися до професіонала. Продаж майна за підробленими дорученнями – один з найпоширеніших способів обдурити покупця. Довіреність від власника на розпорядження нерухомістю та правовстановлюючі документи підробляються за сприяння нечесних нотаріусів. Об’єкт нерухомого майна продається без згоди власника на декількох підставних осіб, а потім на ринку перепродається. У такій схемі у справжнього власника є всі правові підстави для повернення майна, оскільки відповідно до ст. 388 ЦК України власник має право витребувати майно в тому випадку, якщо воно вибуло з його володіння не з його волі. Людині, яка заплатила гроші за це майно, навряд чи вдасться їх повернути.

Є ризик з квартирами, які переходять у спадок. Може з’явитися ще один спадкоємець, який в судовому порядку доведе своє право на частку. Ще один небезпечний момент – продаж за домовленістю.

Дивіться поради юриста та перевіряйте нерухомість самі або звертайтеся до професіоналів. Краще витратити час і гроші перед покупкою квартири, ніж зіткнутися з проблемами після.

Статьи по теме
Новини
На місці незаконних недобудов на Вільшанській, 2-6 облаштують сквер

Новини компаній В компанії SAGA Development повідомили, що в рамках робіт з благоустрою вулиці Вільшанської вже розширено проїзд та знесено…

25.09.2020

Новини
Нові ЖК та котеджні містечка у передмісті Києва

Ми зібрали для вас інформацію про нові ЖК та котеджні містечка, а також старти продажів в них, які відбулися протягом…

25.09.2020

Новини
Кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі

Помилки у містобудівному кадастрі Києва можуть виправляти самі кияни. Про це на своїй сторінці в Facebоok повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник…

25.09.2020

Планування
Як прикрасити обідній стіл

Стіл — центральний елемент кухні або їдальні. Тут ми збираємося всією сім’єю за смачним обідом, вчимо уроки або робимо поробки…

25.09.2020