Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Як самому перевірити забудовника

16.07.2020

3м2 Редактор

Адвокат Роман Титикало детально розповідає, як самому перевірити забудовника. У відео експерт називає всі потрібні для цього реєстри та інші інструменти.

При виборі квартири в новобудові у покупця виникає безліч питань: чи все нормально з забудовником, добудують будинок чи ні, як правильно прийняти квартиру, хто буде обслуговувати комплекс після здачі і чи не стане квартплата в новому житлі чорною дірою в сімейному бюджеті. Багато страхів навіяно сумно відомими проектами Войцеховського та іншими скандальними недобудовами. Загальні поради зводяться до трьох простих правил:

• затребувати і вивчити дозвіл на будівництво, проектну документацію;

• перевірити надійність забудовника (судові справи, реєстраційні дані по власниках, наявність обтяжень, дані про ліквідацію);

• уважно вивчити умови договору купівлі-продажу квартири в відношенні статусу квартири і відповідальності забудовника, якої вони найчастіше уникають.

Роман Титикало озвучує два способи перевірки: звернутися до юриста або робити все самому. З останнім, ми знаємо, можуть виникнути нюанси, оскільки без юридичної практики в сфері нерухомості дуже складно буває трактувати документи. З корисних ресурсів можна виділити: 1. Єдиний держреєстр юридичних і фізичних осіб-підприємців. 2. Публічна кадастрова карта. 3. Реєстр майнових прав на нерухоме майно.

Більше корисних ресурсів і лайфхаків у відео. Там же Роман розповідає покроково, куди заходити, як перевіряти, що шукати і як трактувати.

Статьи по теме
Рейтинги
Де купити квартиру в готовому будинку

Пріоритети покупців змістилися в бік готового житла або ж на фінальній стадії будівництва, бо такий варіант менш ризикований й дозволяє…

02.02.2023

Новини
Оприлюднено лютневі тарифи на газ для населення

У лютому 2023 року вартість газу для населення залишиться незмінною в рамках річних тарифів. Ціни на наступний місяць коливаються в межах 7,70–9,99 грн за куб….

02.02.2023

Новини
Заявки на участь у програмі «ВідновиДІМ» подали 58 ОСББ із 4 регіонів України

В Ірпені відновили перші чотири будинки за програмою Фонду енергоефективності «ВідновиДІМ», повідомила пресслужба фонду. Згідно з повідомленням, у програмі взяли участь об’єднання співвласників багатоквартирних будинків…

02.02.2023

Новини
У Києві дали субсидію на оплату комуналки власникам елітних квартир

У Києві субсидія на оплату комуналки була призначена навіть власникам елітних квартир, що коштують понад 10 мільйонів гривень, розповів obozrevatel.. Суперпрестижна київська локація — ЖК «Бульвар фонтанів»….

02.02.2023