Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Ірпінь до «асвабадітєлей»: що будували, популярні формати, вартість квадратного метра

30.03.2022

3м2 Редактор

28 березня 2022 р. місто-герой Ірпінь було звільнено від російських окупантів. Активні бойові дії тут точилися майже від початку російського вторгнення — з 27 лютого 2022 року. Ірпінь  разом з Гостомелем, Бучею та найближчими селами стали однією з найгарячіших точок на карті бойових дій. За словами мера Ірпеня Олександра Маркушина, приблизно 50% міста зруйновано, зокрема, об’єкти критичної інфраструктури.

Один з житлових комплексів Ірпеня

Ми вирішили коротко нагадати, яким був ринок нерухомості Ірпеня до війни.

Ірпінь — невеличке курортне містечко, яке за останні роки стало одним з найпопулярніших передмість Києва. Мальовнича природа, розвинена інфраструктура, близькість до столиці сприяли високому попиту на нерухомість в Ірпені, що стимулювало ринок новобудов.

Станом на 24 лютого 2022 р. за даними Лун.UA в Ірпені велися продажі в 87 житлових комплексах, загалом налічувалося 111 проєктів, включно з тими, в яких продажі ще не розпочалися або були призупинені через певні причини.

Більшість ЖК були представлені в класі комфорт — 54 ЖК, до класу бізнес входило 23 ЖК, 7 ЖК — економ-класу і 2 ЖК — преміум-класу.

Такий розподіл за класами свідчить про те, що покупець нерухомості в Ірпені готовий був платити за комфортне та якісне житло, сюди заходили не тільки інвестори-середнячки, але й ті, хто міг собі дозволити житло високої класності.

Останнім часом сформувалася стійка тенденція до переорієнтування київських інвесторів на передмістя, в томі числі на Ірпінь. Це було зумовлене тим, що передмістя могло запропонувати якісні проєкти з рекреаційною складовою за більш привабливими фінансовими умовами. Якщо перед родиною з дітьми стояв вибір — однокімнатна квартира на околицях Києва чи простора двушка в Ірпені, багато хто віддавав перевагу саме передмістю. За часи пандемії ця тенденція посилилася, адже потреба в щоденних поїздках у столицю на роботу відпала.  Пріоритети при виборі житла змінилися: люди потребували більше простору для облаштування домашнього кабінету та місця для дистанційного навчання дітей. Також важливим стала опція відпочинку з можливістю дотримуватися дистанції.

В Ірпені будувалися житлові комплекси різного формату — від невеличких точкових ЖК до масштабних проєктів квартальної забудови. До прикладу, ЖК Синергія Сіті, який за проектом мав складатися з 67 будинків і мати власну розвинену інфраструктуру, що включає близько 500 магазинів, салони краси, аптеки та сервіси, 5 приватних дитячих садків та 1 комунальний, школу на 1300 місць, місця для ігор, відпочинку та занять спортом тощо.

Такі формати користувалися найбільшим попитом, адже мешканці таких комплексів отримували в кроковій доступності максимум сервісів.

Зручні фінансові програми дозволяли придбати житло в Ірпені тим, хто не мав повної суми для покупки, — розтермінування від забудовників, пільгові та класичні іпотечні програми від банків, акції та знижки від девелоперів.

Протягом останніх семи місяців вартість квадратного метра в новобудовах Ірпеня поступово зростала. Станом на 1 липня 2021 року за даними Лун.Місто квадратний метр коштував у середньому 20 тис. грн, а станом на 1 лютого 2021 року ціна зросла до 24 тис. грн/кв. м, тобто приріст склав 20%.

Наразі забудовники не оцінюють масштаби збитків, бо не можливо провести повний аналіз руйнувань. Не можливо також оцінити й кількість людей, домівки яких вщент зруйновані й не підлягають відбудові. Але найжахливіше те, що до багатьох квартир, навіть вцілілих, вже ніколи не повернуться їхні власники.

Нагадуємо, що інформацію про пошкодження майна від сьогодні можна передавати через застосунок «Дія». Як це зробити, читайте тут.

Приміські житлові комплекси мають істотну перевагу перед столичними — менша щільність забудови та близькість природних рекреаційних зон дозволяє насолоджуватися мальовничими краєвидами з вікон навіть малоповерхової …

Передмістя Києва опинилося в епіцентрі бойових дій, забудовники змушені були зупинити роботи. На жаль, в населених пунктах, де точилися бої, значна частина нерухомості зазнала руйнувань, …

Статьи по теме
Передмістя
На фінальній стадії будівництва: 3 ЖК передмістя Києва

Через початок збройної агресії з боку рф будівельні майданчики в передмісті Києва зупинилися, наразі роботи поступово відновлюються, деякі будинки, які…

27 / 07 / 2022

Передмістя
Таунхауси в передмісті Киева за ціною до 2,5 млн грн

Влітку завжди зростає попит на приватне житло в передмісті, яке розглядається як дача або повноцінна альтернатива міській квартирі. Наразі попри…

24 / 06 / 2022

Передмістя
Квартири в будинках, що вже введено в експлуатацію: 4 ЖК передмістя Києва

Попит на первинну нерухомість поступово відновлюється, але тепер покупці орієнтуються на готове житло: по-перше, такий варіант менш ризикований, по-друге, не…

31 / 05 / 2022

Передмістя
Продажі та будівництво відновлено: 4 новобудови передмістя Києва

Станом на 10 травня 2022 р. за даними Лун. Місто у Києві та області відновили продажі у 14% житлових комплексах….

11 / 05 / 2022